profilovka-frantisek-hanacekOd kdy chytáš ryby?

Ryby chytám od útlého dětství, kdy mě na ryby bral můj táta se svými kamarády.

Od kdy chytáš ryby závodně na plavanou?

Závodně jsem začal chytat v roce 2005 hlavně díky tomu, že jsem se zúčastnil gulášových závodů, kde jsem viděl ligové závodníky v akci a to mě naprosto uchvátilo. Tehdy došlo k rozšíření druholigových skupin, a tak jsme začal chytat rovnou druhou ligu, ze které jsme během pár let postoupili do ligy první.

Proč sis vybral právě plavanou?

Já jsem převážně chytal se splávkem už jako dítě, pak mě sice trošku zasáhla kaprovlna, ale po ochutnání závodní atmosféry jsem už zůstal u plavané. Mám ji rád hlavně pro neskutečnou variabilitu, množství různých technik a taky proto, že kromě šikovných rukou je třeba používat i hlavu. A ta mi zatím, díky Bohu, funguje . Krásně se dívá na mizející anténku splávku při záběru ryby, to se nikdy neomrzí .

Jaká je tvoje oblíbená disciplína?

Mám rád všechny disciplíny, nevadí mi chytat ani malé rybky, naopak čím víc, tím líp. Nejlépe se asi cítím s boloňkou na kratší vzdálenost 20-30 metrů nebo s děličkou na proudnější vodě.

Co naopak moc nemusíš?

Nemusím odhoz ve větší dálce nad 40 metrů, silný vítr v kombinaci s deštěm a taky nemám rád tupé držení splávku na místě a číhání na jeden záběr za závod.

Co považuješ za svůj největší úspěch v plavané?

Největší teamový úspěch je pro mě vítězství našeho družstva Crazy Boys v první lize v roce 2015, vítězství na Mistrovství ČR a vítěství na Mistrovství Slovenska. Stříbra z MS klubů v Žilině v roce 2015 si taky velmi vážím. Z individuálních úspěchů můžu vypíchnout celkové druhé místo, ještě coby začátečník v plavané, v seriálu Grand Prix 2007 a následné celkové vítězství v roce 2009. Taky jsem tuším už dvakrát vicemistr ČR a povedlo se mi vyhrát sektor na ME v Belgii a MS klubů v Žilině. Snad se ještě něco podaří .

Který ze splávků Crazy Boys používáš nejraději a nejčastěji?

Používám všechny naše splávky, po průběžných inovacích a vylepšeních jsou perfektní.

Jedničkou je pro mě odhozový splávek Carbon Match, to je základ při lovu na odhoz, dnes už ho používá spousta závodníků v Česku. Kaprové splávky jsou taky super a myslím, že se hodně povedli i nové splávky Wind. V letošním roce bychom chtěli doladit lízátka a jsem přesvědčen, že budou také velmi oblíbené.